ՀՀ ԿԳՄՍՆ Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնն իրականացնում է «Հեռավար ուսուցում կազմակերպելու հմտություններ» թեմայով արագացված դասընթաց, որին մասնակցության հայտ է ուղարկել շուրջ 4000 ուսուցիչ։
«Հեռավար ուսուցում» դասընթացն այսօր մեկնարկել է չորս խմբում ընդգրկված տարբեր առարկաներ դասավանդող ավելի քան 420 մասնագետի համար, որոնցից շուրջ 90-ն Արցախի Հանրապետության դպրոցների ուսուցիչներ են։
Դասընթացում գրանցված բոլոր մասնակիցները դասընթացավարներից ստացել են «Հեռավար ուսուցում» համակարգ (https://elearning.armedu.am/) մուտք գործելու անհատական տվյալները, սկզբնական ցուցումները, ինչպես նաև ծանոթացել դասընթացի առաջին նյութերին և հանձնարարություններին։
Այս փուլում դասընթացում չընդգրկված ուսուցիչների և բոլոր այցելուների համար «Հեռավար ուսուցման կենտրոնի» համակարգում (https://dlc.armedu.am/) բաց և հասանելի կլինի դասընթացի բովանդակությունը։

Стартовал курс «Навыки организации дистанционного обучения»
Национальный центр образовательных технологий МОНКС РА проводит ускоренный учебный курс «Навыки организации дистанционного обучения», на участие в котором подали заявки более 4000 преподавателей.
Сегодня был запущен курс дистанционного обучения для 420 учителей, преподающих различные предметы в четырех группах, 90 из которых являются учителями школ Республики Арцах.
Все зачисленные на курс «Дистанционное обучение» участники получили персональные данные, начальные инструкции и доступ к материалам курса и заданиям от тренеров (https://elearning.armedu.am/).
На данном этапе содержание курса «Центра дистанционного обучения» (https://dlc.armedu.am/) будет открытым и доступным для всех посетителей и учителей, которые не участвуют в цикле. Также сообщаем, что для переподготовки как можно большего количества специалистов, обучение будет повторяться.