Իթվինինգյան երկրորդ տարածաշրջանային համաժողովը՝ Վանաձորում
Հոկտեմբերի 4-5-ը Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնում տեղի ունեցավ Իթվինինգյան տարածաշրջանային համաժողով:
Համաժողովի ընթացքում ներկայացվեցին Իթվինինգ ծրագրի հիմունքները, գործիքակազմը, թեմատիկ սեմինարներ անցկացվեցին նախագծային ուսուցման, ինչպես նաև հաջողված ուսումնական նախագծեր անցկացնելու համար անհրաժեշտ մեդիա գործիքների մասին։
Համաժողովի ընթացքում ներկայացվեցին նաև նախորդ տարիներին Որակի Եվրոպական հավաստագրերի արժանացած պրոյեկտների օրինակներ։
Համաժողովին մասնակցում էին տնօրեններ և ուսուցիչներ Լոռու և Տավուշի մարզերից, ԿՏԱԿ-ի և Լոռու մարզպետարանի ներկայացուցիչներ։
Համաժողովի գործընկերներն են Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը և Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնը։

On October 4-5, an eTwinningPlus regional conference was held at Vanadzor Technology Center. The basics and features of the eTwinning program were introduced during the conference, as well as thematic workshops were held on the Project Based Learning and media tools for implementing successful projects.
Presentations were made on the best project examples, awarded with European Quality Labels during the previous years. Principals and teachers from Lori and Tavush regions, as well as representatives from Lori regional administration and NCET t he conference.